Warsztaty dla klas 7-8

W dniu 25.04.2024 roku w  naszej szkole gościliśmy ekspertów w dziedzinie rozwoju zawodowego z Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie. W ramach wizyty odbyły się warsztaty, w których brali udział uczniowie z klas siódmych i ósmej. Szkolenie poświęcone było kwestiom związanym z rozwojem osobistym i wyborem ścieżki edukacyjnej uczniów.

W trakcie spotkania w obecności Pani Dyrektor oraz pedagogów poruszono dwa kluczowe tematy:

Jak zadbać o rozwój osobisty?

Przedstawiciele MANS podkreślili znaczenie samorozwoju, zdobywania nowych umiejętności i rozwijania pasji. Zachęcano uczniów do czytania, uczestniczenia w warsztatach, a także do aktywnego udziału w życiu społecznym. Wskazano na korzyści płynące z nauki języków obcych, umiejętności komunikacyjnych i pracy zespołowej.

Czym kierować się przy wyborze szkoły i dalszej edukacji?

Przedstawiciele MANS podkreślili, że wybór szkoły i kierunku studiów to decyzje życiowe. Zachęcano uczniów do samodzielnego badania oferty edukacyjnej, analizy swoich zainteresowań i umiejętności. Wskazano na znaczenie konsultacji z doradcami zawodowymi oraz na korzyści płynące z wyboru ścieżki zgodnej z pasją i predyspozycjami.

Spotkanie z przedstawicielami MANS stanowiło cenną okazję do podzielenia się doświadczeniami i inspiracjami. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i uzyskiwania informacji na temat swojej przyszłej drogi edukacyjnej.

Uczniowie oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pragnie podziękować Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie za owocną współpracę i wsparcie w kształtowaniu przyszłości naszych uczniów.

Autor: D. Matuszewski