Dzień Pluszowego Misia w grupie Żyrafki

W dniu 25-26 listopada nasze przedszkolaki z grupy „Żyrafki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci poznały historię powstania Pluszowego Misia, gatunki misiów oraz rozpoznawały misiowe postacie z bajek. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w różnego typu misiowych zabawach, ćwiczeniach i tańcach oraz degustowały misiowe smakołyki. Wiele radości przyniosło dzieciom stworzenie wspólnego, wielkiego plakatu misia oraz wyklejanie misiów różnymi rodzajami kasz. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka-można go przytulić i i zwierzyć się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na bardzo długo.

Autor: p. M. Gawlik, p. H. Grądzka