2 września 2019 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów naszej szkoły była niecodzienna. Naszą intencją było, żeby 2 września 2019 roku, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny, udali się do szkół na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Dzięki przystąpieniu do projektu „Przerwany Marsz”  mieliśmy możliwość gościć przedstawicieli wojennego pokolenia  i w sposób symboliczny dokończyliśmy  ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Pani Dyrektor Wioletta Ceglińska, w krótkim przemówieniu, podziękowała gościom za przybycie, cytując słowa wypowiedziane przez  „Lidkę" na pogrzebie dowódcy Batalionu „Zośka” Ryszarda Białousa: „Mam prośbę – pamiętajcie o nas, jak odejdziemy na wieczną wartę”.

Pani wicedyrektor Małgorzata Dubińska odczytała Apel Polskich Dzieci Wojny o Pokój na Świecie, po czym uczniowie wręczyli każdemu uczestnikowi czerwony goździk. Na zakończenie uczniowie klas najmłodszych zaprosili naszych gości do swoich klas.

Po części oficjalnej rozpoczęliśmy ceremonię rozpoczęcia roku szkolnego. Powitani zostali wszyscy  uczniowie, zwłaszcza pierwszoklasiści oraz nauczyciele, którzy rozpoczynają pracę w naszej szkole. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom życzymy zapału do pracy, dużo entuzjazmu i udanego roku szkolnego.