Czytanie w grupie Pingwinki

W ostatni piątek gościliśmy kolejnego rodzica, który odwiedził przedszkole aby przeczytać bajkę w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem była to Pani Ania – mama Nikoli, która zaprezentowała dzieciom nieco inną wersję „Jasia i Małgosi” . Okazuje się, że czasem pozory mylą i Baba Jaga wcale nie musi być zła – może być bardzo sympatyczną Babcią Jagusią, która piecze pyszne pierniczki!

Baba Jaga przygotowała dla Pingwinków kociołek pełen słodkości – magicznych cukierków i pysznych pierników, pod warunkiem, że pobawią się z Panią Anią w zabawę „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!”. Przedszkolakom podobała się zabawa i słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci pokolorowały obrazek Baby Jagi najpiękniej jak potrafią.

Ślicznie dziękujemy Pani Ani za fantastyczną zabawę i mile spędzony czas.

Autor: p. M. Orzechowska